Перейти до основного вмісту

КОНКУРСНА РОБОТА ПРО САХНОВЩИНСЬКИЙ КОРОВАЙ СТАЛА ПЕРЕМОЖНОЮ У МІЖНАРОДНОМУ ПРОЕКТІ

У Національній бібліотеці України для дітей 31 січня 2024 року відбулася пресконференція за підсумками Міжнародного пізнавально-краєзнавчого онлайн-екскурсу "Діти єднають країни. Пізнаємо Україну разом" до Року української культури в Республіці Молдова та оголошення переможців цього міжнародного проекту. 

Мета проекту - підтримка культурних зв'язків між українськими та молдовськими народами, знайомство молдовських дітей із культурною спадщиною, історією, пам'ятками архітектури та культурними об'єктами України. 

Постер "Діти єднають країни. Пізнаємо Україну разом". Джерело: https://chl.kiev.ua/

Пресконференція відбулася за участі поважних гостей та членів міжнародного журі: Алли ГОРДІЄНКО, генеральної директорки Національної бібліотеки України для дітей (м. Київ, Україна), Євгенії БЕЖАН, генеральної директорки Національної дитячої бібліотеки ім. Іона Крянге (м. Кишинів, Молдова), Штєфана ГОРДИ, міністра-радника з політичних питань Посольства Республіка Молдова в Україні (Молдова), Катерини ОРЛЮК, начальника відділу соціокультурного розвитку регіонів Управління соціолькультурного розвитку Міністерства культури та інформаційної політики України (Україна), Олесі ЮРЧЕНКО, першого секретаря з гуманітарних питань Посольства України в Республіці Молдова (Молдова) та інших учасників. 
Штєфан Горда, Алла Гордієнко та Катерина Орлюк під час пресконференції, м. Київ. Джерело: https://www.facebook.com/nbukids
Під час заходу було встановлено телеміст із Національною дитячою бібліотекою ім. Іона Крянге (м. Кишинів, Молдова), до якої підтримати своїх однолітків - учасників проекту з України прийшли діти з числа вимушено переміщених осіб, переважно з міста Харкова. 
Телеміст із співорганізаторами проекту з Республіка Молдова. Джерело: https://www.facebook.com/nbukids
Всього до участі у міжнародному проекті надійшло 288 робіт від учасників віком від 6 до 18 років із усіх куточків України, серед яких за результатами онлайн-голосування глядацька аудиторія обрала 25 фіналістів. Міжнародне журі за участі українських та молдовських фахівців під час пресконференції озвучило імена 5 переможців - лауреатів Міжнародного пізнавально-краєзнавчого онлайн-екскурсу "Діти єднають країни. Пізнаємо Україну разом". 
Скріншот зі сторінки проекту з конкурсними роботами. Джерело: https://padlet.com/nbkidskiev/padlet-gdsmnexntxy2g32l
Сахновщинську громаду Харківської області у проекті представив Антон ШИКІТКА із села Тавежня, син носійки елемента нематеріальної культурної спадщини України "Знання і практики приготування сахновщинського короваю" Лесі ШИКІТКИ. Антон підготував творчу роботу під назвою "Сахновщинський коровай - культурне надбання України", додавши до неї наступний текстовий опис: 
Сахновщинський коровай - це символ гостинності, давніх хліборобських та пекарських традицій Сахновщинського краю, символ єднання поколінь, гордість Харківщини та культурне надбання України
Також Антон зазначив, що він пишається тим, що його мама є носійкою елемента нематеріальної культурної спадщини України та робить важливу справу для його охорони, передачі знань і досвіду молодому поколінню. 
Коровай Лесі Шикітки. Фото Антона Шикітки, 2023 р. 
Антон увійшов до числа 25 фіналістів, обраних за підсумками народного голосування, та став переможцем міжнародного змагання. Він долучився до пресконференції в онлайн-форматі. До того ж Антон єдиний переможець, чия конкурсна робота представила саме елемент нематеріальної культурної спадщини. Інші 4 лауреати є представниками Одещини (2), Івано-Франківщини (1) та Миколаївщини (1). Їхні роботи стосувалися пам'яток культури та природи. 
Вітаємо Антона, його маму із заслуженою перемогою! Від організаторів проекту переможці отримають цінні подарунки. Цінуймо своє, рідне! 

Матеріал підготувала команда проекту "З культурою РАЗОМ" 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ЄВРЕЙСЬКИЙ СЛІД В ІСТОРІЇ САХНОВЩИНИ

Автор - Олег Яриніч Висловлюю подяку Івану Козироду та Вікторії Коритнянській (м.Одеса), Тетяні Маєвській та Раїсі Приходній (м.Краматорськ) Споруда колишнього єврейського молитовного дому у Сахновщині, фото Автора, 2020 р. CАХНОВЩИНА – східна частина території колишнього Костянтиноградського повіту Полтавської губернії, підпорядкована Дарнадеждинській волості. Прийнято вважати, що Сахновщина бере свої початки від хутора Кобелячан, який з початком прокладання у цій місцевості залізничної дороги наприкінці ХІХ ст. перетворився у залізничне поселення, а невдовзі у населений пункт під назвою Сахновщина. Ці землі, включаючи Полтавську губернію, входили до так званої смуги осілості. У 1897 р. в Полтавській губернії проживало 111 417 євреїв (4% всього населення). Це був найменший показник у всій смузі осілості на українських землях. Смуга осілості – система дискримінаційних норм законодавства Російської імперії, спрямована на обмеження вільного права проживання євреїв. Водночас – це також ...

ВСЕ ЖИТТЯ ВИШИВАЛА ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ОНУКІВ. Інтерв'ю із сахновщинською вишивальницею Ольгою Довбнею

О.П.Довбня серед своїх вишитих скарбів Сахновщинська громада Харківської області славиться не лише вправними коровайницями, а й не менш умілими майстринями вишивки. Їхні рукотворні шедеври зачаровують яскравими барвами, дивують і захоплюють водночас. Як оті натруджені працею жіночі руки можуть створювати отаку красу? Дійсно, не вкладається в голові. Та й часу для вишивки у буденному житті лишається не так вже й багато, хіба що вночі, або на зиму, коли поменшає господарських справ, тоді й можна відвести душу за улюбленим заняттям. Напередодні десятої річниці Міжнародного дня вишивальниць, який відзначають у світі щорічно 10 листопада у день святої Параскеви Іконійської – покровительки праці вишивальниць, хочемо розповісти про жінку, завдяки якій впродовж багатьох десятків років сахновщинська вишивка жила, живе і впевнені, що буде жити й надалі у її рушниках, сорочках і вишитих картинах. Знайомтеся, Ольга Прокопівна Довбня (1944 р.н.) – жителька Сахновщини, одна із небагатьох берегинь...

БАБУСИНА ЗАТІРКА: РОДИННІ РЕЦЕПТИ З ВОЛИНСЬКОГО ПОЛІССЯ І СЛОБОЖАНЩИНИ

Матеріал підготовлено для участі в науково-практичній конференції з міжнародною участю "Традиційна культура в умовах глобалізації: виклики війни" (17-18 червня 2022 року, м. Харків),  секція "Національна кухня й обрядова їжа - етноінтегруючий елемент традиційної культури в умовах глобалізації".   Автор - Олег Яриніч  Родинні рецепти - це зв'язок між поколіннями. Готуючи ту чи іншу давню страву, або спостерігаючи за процесом її приготування, усвідомлюєш свою приналежність до роду та відчуваєш себе його частиною. Родинні рецепти, нарівні з сімейними реліквіями та архівом, відіграють важливу роль не лише у дослідженні власної генеалогії, а й національної кухні. Вони передаються здебільшого в усній формі, тому перерваний зв'язок між предками і нащадками означає погибель сімейних кулінарних традицій. В свою чергу, мати живих свідків-носіїв цієї традиційної народної культури, особливо з числа близьких родичів, - великий успіх для дослідника. Ще більший...